Opublikowano dnia 14 kwietnia 2011Brak odpowiedzi
Pożyczki długoterminowe

Pożyczki długoterminowe takie po wyżej 3 lat to bardzo często kredyty i pożyczki hipoteczne które są udzielane nawet na 30 lat, co zależy od banku czy określonej instytucji pozabankowej.

Kredyty długoterminowe hipoteczne są udzielane zazwyczaj na zakup nieruchomości takich jak dom czy mieszkanie a nawet działki budowlanej czy spłatę innego kredytu hipotecznego.

Pożyczki długoterminowe hipoteczne są bardzo dobrą alternatywą dla pożyczek konsumenckich udzielanych w banku. Mają dwie zalety można je dłużej spłacać jak i są znacznie niżej oprocentowane od kredytów konsumenckich. Pożyczkę jak i kredyt długoterminowy możemy otrzymać w różnych walutach począwszy od rodzimego złotego przez euro jak i franka. Zabezpieczeniem takiej pożyczki długoterminowej jest hipoteka danej nieruchomości. Bardzo często banki wymagają od pożyczkobiorcy znaczącego wkładu własnego na pokrycie kosztów budowy nieruchomości lub zakupu działki.

W wypadku śmierci kreddytobiorcy wszystkie zobowiazania wynikłe z kredytu przechodza wówczas na spadkobierców chyba ze odrzucą oni spadek.

Banki i instytucje finansowe bardzo często żądają obowiązkowych ubezpieczeń pożyczkobiorcy od utraty pracy czy też obowiązkowego ubezpieczenia na życie zabezpieczając tym samym interesy swoje jak i najbliższej rodziny.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena:
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Pożyczki długoterminowe, 9.5 out of 10 based on 2 ratings